Wypeіnij formularz
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Telefon: 667 50 50 35 czynne od 9 do 18
Sugerujemy przeglądanie strony w wersji klasycznej. Kliknij, aby przełączyć na

     Gdy już dokonamy zakupu wymarzonych felg wyprodukowanych z przypadłego nam do gustu surowca, to przed nami jeszcze długa droga ich wyszukanej pielęgnacji, aby zawsze były jak nowe. Okazuje się niestety, że nie jest to szczególnie łatwe zadanie. Wymaga poświęcenia, dużych pokładów cierpliwości i przede wszystkim pasji. O felgi aluminiowe dba się niemal tak samo jak o karoserię naszego auta. Jest to zadanie bardzo czasochłonne, ale z pewnością się opłaca, ponieważ już sam zakup felg był nie lada wydatkiem, szkoda byłoby więc to zmarnować.

 


     Felgi aluminiowe nie są tak wytrzymałe jak stalowe i wymagają nieco delikatniejszego traktowania.  Alufelgi mają skłonności do pokrywania się kurzem i brudem pochodzącym ze ścierania się klocków hamulcowych. Niestety zanieczyszczenia te osiadają na powierzchni felg na dłużej, a w rezultacie felgi tracą początkową atrakcyjność. Aby zlikwidować te „wżarte” naleciałości należy zastosować bardzo toksyczne preparaty, trzeba być przy tym bardzo ostrożnym, ponieważ są one wyjątkowo niebezpieczne dla skóry dłoni. Dobrze jest zatem wcześniej zabezpieczyć ręce prze ich trującym działaniem. Detergenty te, które są mieszaniną silnych rozpuszczonych kwasów, często wraz brudem usuwają lakier, którym pokryte są felgi. Można tego uniknąć stosując alternatywne płyny, pozbawione tej silnej zawiesiny. Nie ma jednak możliwości, aby skutecznie uchronić nasze felgi przed działaniem wszelkich środków chemicznych.  Dobrze jest również nanieść na felgi grubą warstwę wosku, dokładnie jak na karoserię, można nawet do tego celu użyć tego samego rodzaju preparatu. Uchroni to w jakimś stopniu alufelgi przed osiadaniem brudu, a nam ograniczy pracę w postaci szorowania i zmywania naleciałości silnymi detergentami. Należy jednak poddawać felgi takiemu zabiegowi stosunkowo jak najczęściej.

     Dobrym rozwiązaniem i przydatnym narzędziem podczas czyszczenia felg, są wszelkiego rodzaju myjki ciśnieniowe. Z pewnością są one komfortowe w użyciu, ale niosą niestety pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Lakier może się zmywać pod wpływem silnego ciśnienia wody z myjki,co jest szczególnie możliwe w przypadku felg z dłuższym stażem.

     Reasumując, najbezpieczniej jest zawsze dostosowywać się do zaleceń producentów, zarówno felg, jak również wszelkiego rodzaju detergentów. Pozwoli to nam ograniczyć ryzyko popełnienia błędu i utraty atrakcyjności naszych bezcennych felg. 

Dane firmy:

SCHMER
Milczańska 30A,
70-107 Szczecin,
Zachodniopomorskie

NIP: 9552123030
Telefon: 667 50 50 35
E-mail: biuro@felgi-niemieckie.pl